Uudised
*

Viimsi Invaühingu esinaine valiti Aasta Naiseks

03.04.2017

30. märsil 2017  kuulutati juba kaheteistkümnendat  korda  Viimsi Aasta Naise austamisõhtu, mida korraldab Viimsi Ettevõtlike Daamide Assotsatsioon.

Merle Rivis MTÜ Viimsi Invaühingu juhatuse nimel, Merike Hindreus Viimsi heategevusballi meeskonna nimel ja Sirje Toomla Haabneeme kooli nimel esitasid Viimsi aasta naine 2017 nominendiks Jana Skripnikovi´i

Jana on olnud MTÜ Viimsi Invaühingu juhatuse esimees alates 2004. aastast, mil see loodi. Invaühing koondab Viimsi vallas elavaid erivajadustega lapsi ja nende vanemaid. Jana aktiivsus ja järjekindlus erivajadusega laste õiguste eest seismisel on imetlusväärne. Ta on toonud lapsed ja vanemad kodudest välja ja näidanud erinevate ettevõtmiste kaudu nende täisverelist kuulumist ühiskonda ning õpetanud kogukonda märkama erivajadustega inimeste probleeme ja vajadusi.
Tänu invaühingu üritustele on ka valla elanikud saanud teada erivajadustega lastest, nende peredest ja probleemidest. Oluline on, et meie lapsi märgatakse ja ollakse teadlikud nende vajadustest. Paljudel üritustel on nii tava-kui erivajadustega laste pered olnud koos ja meie lapsed on saanud palju toetajaid ja sõpru. Jana abiga on invaühingu lapsed käinud viis aastat Krimmis Delfiiniteraapias ja kaks korda aastas rehabilitatsiooni laagrites.

Jana eestvedamisel hakati korraldama heategevuslikke kontserte, alates
2007. aastast aga balle. Möödunud aasta jõulude paiku toimus Viimsis juba kümnes heategevusball. Igal aastal osaleb ligi 500 inimest ja ballist on saanud üks oodatumaid kultuurisündmusi meie vallas. Kuna balli eesmärk on korjata raha heategevuslikuks otstarbeks, tuleb läbi ajada raha kulutamata. Kõik esinejad peale tantsubändi astuvad üles tasuta, enamik nende hulgast on Eestis tuntud ja hinnatud artistid. Ka balli rikkalik toidulaud on kaetud sponsorite abiga. Jana on suurepärane juht, kes koondab väed ühise eesmärgi nimel. Balli eelõhtul on kohal kümneid ühingu emasid-isasid ja teisi vabatahtlikke ettevalmistustöid tegemas. Jana entusiasmiga on liitunud Viimsi valla koolid, kes korraldavad heategevuslikke laatasid, mille tulust suur osa annetatakse ballil Viimsi Invaühingule. Oma kaasahaarava  energia ja positiivsusega suudab Jana panna väga erineva tausta ja võimetega inimesed koos tegutsema. Ta teeb seda kõike Viimsi erivajadustega laste toetuseks vabatahtlikuna, saamata mingit tasu peale vanemate tänulikkuse.

Jana töötab Haabneeme Koolis psühholoogina alates 2009. aastast. Ta teeb oma tööd suure pühendumusega. Iga mure ja rõõm saab ära kuulatud, ikka leidub toetav sõna, soe naeratus või südamest tulev kutse tema kabinetist läbi astuda ja oma päevategemisi jagada. Eestvedaja, algataja, toimekas ja tegus - need on sõnad, millega kolleegid Janat iseloomustavad.

Jana elab koos oma abikaasa ja pojaga, kes mõlemad kannavad nime Aleksander. Abikaasa toetab Janat kõigis tegemistes ja on tugevalt õla alla pannud heategevusballi korraldamisel.

Üllatuslikult valiti sellel aastal koguni  kaks  Viimsi Aasta Naist, sest enam hääli saanud kandidaadid kogusid neid võrdselt.

Viimsi Aasta Naine 2017  on Jana Skripnikov ja Kaja Kuusik.

 
Uudiste nimekiri
MTÜ Viimsi Invaühing
a/a 221026358968
Randvere tee 13-14
Haabneeme, Viimsi
74001 Harjumaa