Uudised
*

Erivajadustega laste hoiulaager

29.06.2018

Esimene laagrinädal möödus rõõmsalt ja murevabalt. Lapsed olid koostööaltid, tegusad ja aktiivsed. Tehti innukalt kaasa käelistes tegevustes, ammutati teadmisi õppekäikudel, sporditi ja käidi jalutamas. Kõik lapsed olid väga osavõtlikud ja tublid.

Pildigalerii

Erivajadustega laste hoiulaager leidis aset Randvere koolis ning toimus ajavahemikul 25.06-29.06.2018. Laagris oli igal päeval kindel päevakava, mis hõlmas erinevaid tegevusi ja õppekäike.

Kõik päevad laagris algasid hommikuringiga, kus lauldi tervituslaule, korrati üle aastaaeg, selgitati välja päev ja kuupäev ning pandi paika päevaplaan. Igal hommikul valmistasid laagri juhendajad putru ning pärastlõunasel ajal oodet. Lõunat valmistama ei pidanud, sest valmistoit toodi kooli.  Lõuna ja oote vahele jäi hetk puhamiseks, kus nii mõnigi laps veidi tukastas. Pärast oodet mindi spordisaali või õue spordiväljakule, kus joosti, mängiti palli ja mängiti kulli.

Esimene laagripäev oli rahulik, lapsed olid puhanud ning vajasid aega, et laagrisse sisse elada. Esimesel päeval oldi koolis ning tegeleti käelise tegevusega, mis hõlmas endas loomamarionettide  valmistamist. Laste jaoks oli loomamarionettide valmistamine meelepärane ning koos abiga said lapsed endale toredad loomakesed, kellega nad päeva vältel ka mängisid ja teatrit tegid.

Teisel päeval käidi õppekäigul Aegviidu looduskeskuses, kus oli matkarada. Ilm oli tol päeval soe ja päikseline, mis tegi matkamise väga meeldivaks. Lastele pakkusid huvi matkarajal olevad sildid ning nad lugesid meeleldi sealt informatsiooni teistele ette. Lastel õnnestus matkarajal kohata ka konnasid ning näha langenuid puid, mis tugeva tuule tõttu olid matkarajale langenud. Looduskeskuses said lapsed tutvuda erinevate putukatega, kes meie looduses elavad.

Kolmandal päeval oldi koolimajas ning tegeleti käelise tegevusega, mis sel korral hõlmas unenäopüüdjate valmistamist. Ülesanne oli  huvitav ja põnev ning nii mõnigi laps riputas unenäopüüdja enda voodi lähedale.

Neljas päev möödus samuti koolimajas ning käelise tegevusega. Käeline tegevus oli pildi meisterdamine, mis hõlmas pildi katmist plastiliiniga. See ülesanne oli laste jaoks jõukohane ning pakkus huvi. Kokku tulid väga ilusad pildid lilledest. Kuna ilm oli sel päeval samuti soe ja päikseline, siis otsustati enne lõunasööki minna mänguväljakule ja mere äärde.

Viies ehk viimane päev oli õppekäigu päev. Kuna ilmaga läks hästi, siis otsustati minna loomaaeda, kus lapsed nägid jääkarusid, hülgeid, erinevaid linde, troopilisi kalu ja palju muutki. Lapsed oli rõõmsad ja õnnelikud, et said taaskord loomaaeda külastada.

 

loomamarionettide
 
Uudiste nimekiri
MTÜ Viimsi Invaühing
a/a 221026358968
Randvere tee 13-14
Haabneeme, Viimsi
74001 Harjumaa