Uudised
*

Koolivaheaja laager


Koolivaheaja laager

03.11.2008

Sügisesel koolivaheajal toimus Viimsi Päevakeskuses koolivaheaja laager, see ei olnud  tavaline laager, vaid esimene katsetus pakkuda ka erivajadusega lastele tegevust koolivaheajaks. Mis seal salata,  emme-issi  töö ei võimalda ju  koolivaheaegu pidada aga  vaatamata laste vanusele neid päris omapäi koju jätta ei saa. 

Esmaspäeva hommikul  olid ärevuses  nii lapsed kui hoidjad. Hommikuringis saime üksteisega tuttavaks: laagrilised  Kätlin, Kevin-Martin, Rasmus, Rivo ja Helger, hoidjad  Maimu ja Kaja, kes olid äsja lõpetanud erivajadustega laste hoidjate koolituse ja vastava kutsetunnistusegi saanud.

Päevad olid tihedad, tegevusi palju: kokkasime - tegime küpsisetorti, õunakooki ja maitsvaid kohupiima saiakesi. Iga päevased pingpongi  võistlused, päevakeskuse saalis ja tasavägised  lauamängu turniirid.

Käik  Viimsi Kooli gümnastikasaali kujunes laagri tippsündmuseks, mis seal kõik oli: batuudid, redelid, matid....küll oli seal tore hullata,  eriti meeldis lastele suur batuut.

Kolmapäeval peale lõunat suundusime Viimsi Noortekeskusesse, kus noorukese õpetaja juhendamisel valmisid Fimo voolimismassist  väikesed kujukesed.  Eriti toredad olid Helgeri ja Rivo  „imeloomakesed“.  Meie  külastus oli ka esimeseks arglikuks sammuks, et anda teada oma olemasolust  noortekeskuses käivatele noortele.

Vaatamata ilmale olime palju õues, jalutasime mere ääres, mängisime jalgpalli, veetsime aega  mänguväljakutel, kus proovisime järele kõikvõimalikud ronimispuud ja kiiged. Kui ära väsisime puhkasime jalgu kohvikus. 

Külastasime ka Energiakeskust, põnevust jagus sel päris mitmeks tunniks. Esmalt tutvusime teaduslaboris  vedelike saladustega, katsete käigus näidati meie erinevate vedelike omadusi, samuti näidati katseid õhu uskumatust jõust.  Näitusel uudistasime, milline võiks välja näha tuleviku linn. Poisid väntasid usinalt pedaale, et surfata internetis ja panid tööle tuulegeneraatori, mis on  üks võimalusi  keskkonnasõbralikult elektrit toota.  Kätlinile meeldis eriti  istuda kolme põrsakese majas  ja tunda, kuidas kuri hunt-ventilaator-puhur  maja ümber lükata proovib. Samuti oli põnev tutvuda  aastakümnete ja  -sadade taguse telegraafiga. Välja oli pandud aparaat, mille kaudu edastati  morset ja samuti vanaaegseid telefoniaparaate. 

Nii see nädal möödus. Ilmad olid küll sompus ja vihmased, kuid ometi tundusid need koolivaheaja laagripäevad nii päikesepaistelised ja toredad.
Lõpetuseks oli pidulik koosviibimine, kus kõik lapsed said diplomid ja auhinnad.
Toreda laagri õnnestumise eest täname Viimsi Valda, Viimsi Päevakeskust, Viimsi Kooli  ja Pansionaati Rannapere.
Hinge jäi lootus ehk on ka kevadisel koolivaheajal võimalik sama tore laager korraldada. Eks ole ju nii, et kui soov on suur ja ilus, läheb see alati täide.

 

 

Viimati muudetud:
MTÜ Viimsi Invaühing
a/a 221026358968
Randvere tee 13-14
Haabneeme, Viimsi
74001 Harjumaa