Uudised
*

MTÜ Viimsi Invaühing sai viie aastaseks.


19.05.2009

 Ootame kõiki oma ühingu liikmeid, nende peresid ja sõpru, samuti kõiki meie sponsoreid, abistajaid ja toetajaid 6. juunil Viimsi Vabaõhumuuseumisse kella 12.00-15.00, et ühiselt pidada meie 5. sünnipäeva ja koos nautida toredat päeva.
Ootamas on palju üllatusi. Meiega on lubanud koos sünnipäeva pidada Lea Liitmaa ja Angela Aak, fotostuudio “Must Kõu”, Stiili-ja Meigikool (Maria Rõuk –näomaalingud), Viimsi Huvikeskuse tantsuklubi “Viira”- juhendaja Jekaterina Pedanik, Ricco Forte OÜ, Andrese Tall- poni Dana, tantsustuudio D-_Lux - Jene Walker, käsitöötelk- Kristiina Puudersell, lava- MB Show Services OÜ hr. Margus Bachmann, Ita-Riina Pedanik, Maido Saar.


MTÜ Viimsi Invaühing loodi 26.mail.2004. aastal eesmärgiga toetada Viimsi vallas elavaid puuetega lapsi ja noorukeid, ühendada nende vanemaid ja pakkuda üritusi ning psühholoogilist tuge kõigile ühinguga liituda soovinud puuetega lastele ja nende esindajatele. MTÜ tegevust korraldavad viis lapsevanemat, kes moodustavad invaühingu juhatuse. Kui alguses oli üsna raske otsustada, kuidas ühingu tegevust organiseerida, millised üritusi korraldada, kuidas peresid ühte liita, siis viie aasta jooksul oleme leidnud oma tee ja tekkinud on palju traditsioone. Kokku saadakse

umbes kord kuus. Toimuvad meisterdamised Viimsi Kooli tööõpetuse klassis, ühised kokkamised, kus vahetatakse ja katsetatakse huvitavaid retsepte.

Üheskoos on peetud lauamängudepäevi, osaletud spordipäevadel, kuulatud psühholoogide loenguid, peetud isadepäeva ja  emadepäeva ning tähistatud jõule. Kaks korda nädalas kohtutakse Viimsi Vallavalitsuse toel Viimsi SPA ujulas

Suurimad üritused on aga perelaagrid. Sel suvel toimub meil  juba kuues perelaager.

Suvises laagris saavad lapsed tegelda spordi, meisterdamise, mängimise ja palju muu huvitavaga. Vanematega tegelevad tavaliselt samal ajal psühholoogid, masöör või suhtlevad vanemad vabalt omavahel. Suvistest laagritest  kasvas välja ka talvise laagri mõte ja seetõttu on juba kolmel talvel korraldatud ka talviseid perelaagreid.

Veel üheks toredaks traditsiooniks on kujunenud ühine suvega hüvastijätmine Vembu-Tembumaal, kus lapsed saavad koos peredeja sõpradega päev otsa lustida lõbusatel atraktsioonidel ning  pidada ühist piknikku. Vembu-Tembumaal on eriti tore, sest see pakub võimalusi kõigile lastele-olenemata puudest ja selle raskusest, sest meie ühingusse kuuluvad väga erinevad lapsed, kes omavahel väga hästi läbisaavad ja koos olla tahavad.

Viie aasta jooksul oleme korraldanud ka mitmeid heategevusüritusi. Oleme korraldanud kontserdi “Lootus ja armastus” ning koostöös Viimsi Kooli ja Viimsi Lions Clubiga kaks heategevuslikku jõuluballi. Saadud rahade eest oli invaühingu lastel võimalik käia kahel suvel Krimmis delfiiniteraapis, mille tulemused olid paljude laste jaoks üllatuslikud. Samuti aitavad kogutud rahad võimaldada meil korraldada perelaagreid ja teisi invaühingu üritusi.

Üheks suurimaks probleemiks meie laste vanematel on koolivaheajad, sest paljusid

lapsi ei ole võimalik üksi koju jätta. Ka selle mure lahendamisel on invaühing püüdnud appi tulla ja korraldanud Viimsi Valla Sotsiaalameti toetusel juba kaks koolivaheaja laagrit Viimsi Päevakeskuses ja tulemas on kolmas (juunikuus) laager.

Suurim rõõm on aga see, et viie aasta jooksul oleme leidnud väga palju sõpru ja toetajaid. Enamik asutusi ja ettevõtteid, kelle poole oleme pöördunud abipalvega, on meid aidanud, samuti on meile appi tulnud paljud esinejad, kelle abil on korraldatud kontsert ja ballid, tänamata ei saa ka jätta paljusid eraisikuid, kes on meid toetanud nii materiaalselt kui ka isikliku abiga. Oleme väga tänulikud kõigile meie toetajatele ja õnnelikud, et aitamine pole Eestimaalt kadunud, vaid vastupidi-abistajaid on väga palju. Suur tänu teile kõigile.

Viimati muudetud: 13.10.2010
MTÜ Viimsi Invaühing
a/a 221026358968
Randvere tee 13-14
Haabneeme, Viimsi
74001 Harjumaa