Uudised
*

Suvine perelaager Saaremaal.


Pildigalerii

Viimsi Invaühingu suvised taastuspäevad ehk perelaager toimus sel aastal 25.-28. augustil.  Nii suvised kui talvised perelaagrid said traditsiooniks juba enne ühingu ametlikku asutamist 2004. aasta kevadel. Tänavune, 13-s suvelaager toimus Suure Töllu puhkekülas, mille valisime suurepäraste tingimuste tõttu toimumiskohaks juba teistkordselt. Puhkekülas oli lastel võimalik basseinis ujuda, seiklusrajal ronida, spordiväljakutel oma osavust arendada, kiikuda, mängida ja joosta nii palju kui hing ihaldas. Laagripäevi aitasid sisustada kolm õpetajat, kelle juhendamisel valmisid arvukad kunstitööd, millest laagri lõpuks tore näitus kokku pandi. Samuti õpetati nii lastele kui täiskasvanutele põnevaid  mänge. Mängiti Frisbeet, Kubbi, Mölkkit, aga ka tavapärasemaid mänge, nagu korv- ja võrkpall. Lauamängudest kujunes lemmikuks „6-s võtab“. Laagrilisi teenindas ka kaks massööri. Tore oli vaadata massaažitoast väljuvaid õnnistatud nägudega suuri ja väikeseid kliente. Tunniajane massaažiseanss tekitas lausa taevalikult kerge tunde.

Iga laagriline sai leida endale õuealal meelepärase tegevuse, aga toimus ka ühiseid ettevõtmisi. Esmaspäeval käidi kõik koos mere ääres ujumas ja mängimas ning õhtul nauditi saunamõnusid koos kümblusega jääkülmas basseinis.  Teisipäeval toimus väljasõit Angla tuulikuparki. Seal sai uudistada vanaaegseid põllutöömasinaid ja –tööriistu ning ronida töökorras tuulikutesse. Lapsed said toita lambaid, küülikuid, hobuseid ja kodulinde. Pakuti ka võimalust osaleda dolomiidikaunistamise töötoas ning maitsta suurepärast Angla leiba ürdivõiga ning juua ravimteed. Kolmapäeva hommikul said kõik soovijad valmistada klaaspurgist küünlalaterna ning kaunistada see pitsi ja pärlitega, või hoopis kanga, nööri ja nööpidega.  Kõik laternad kukkusid välja erinevad ja isikupärased. Pealelõunal said emad osaleda Loore Härmati meikimiskoolitusel. Tahab ju iga naine olla kaunis ning särav.

Perelaager sai sellel aastal teoks tänu Sotsiaalministeeriumile ja Urve Palole ning Viimsi Invaühingu heategevusballist osavõtjatele.

Viimati muudetud: 26.08.2016
MTÜ Viimsi Invaühing
a/a 221026358968
Randvere tee 13-14
Haabneeme, Viimsi
74001 Harjumaa