Uudised
*

Suvine erivajadustega laste koolivaheajalaager.


Sellesuvine Invaühingu laager toimus vastse Randvere Kooli ruumides. Mõne lapse jaoks oli see juba tuttav koht, sest ka koolipäevad mööduvad seal.  Osadele lastest oli see hea võimalus harjuda uue keskkonnaga, sest alates septembrist alustavad nad seal kooliteed.

Laager toimus neljas vahetuses. Hommikud algasid muusikalise hommikuringiga, edasi toimusid teraapiad, mängud ja jalutuskäigud.  Sel aastal jätkati juba eelneval suvel alustatud veeohutusteemaga. Kord nädalas käis kaks vabatahtlikku vetelpäästjat Gert ja Triinu lastega mängimas veeohutusteemalisi mänge, prooviti selga päästeveste ja tutvuti päästerõngastega.  Samuti jätkus koostöö Fertilitase rehabilitatsioonimeeskonnaga, lapsed said muusika-, kunsti- ja tegevusteraapiat.  Uudse asjana oli  seekord ka koerateraapia. Kord nädalas tulid suured pehmed karvapallid lastega mängima. Nii mõnigi laps, kes esiti pisut pelglikult eemalt piilus, võttis lõpuks julguse kokku ja tuli koeraga tutvust tegema.  Lapsed said koertega jalutada ja neid harjata.  Suurt elevust tekitas võimalus koertega koos trikke teha ja neile selle eest maiust pakkuda. Loodetavasti jätkub koostöö koeraterapeutidega ka edaspidi.

Laagris oli ka kaks suurt poissi, kes proovisid kätt päris tööga. Niitsid muru, rohisid ja kastsid lilli. Järgmisel aastal on plaanis korraldada lisaks erivajadustega laste hoiulaagrile, noortele tööharjutuslaager.

Laagri lõpetas meeleolukas kaatrisõit koos lapsevanematega. Kaatrisõidul osalenud lastele kinkis Päästeamet päris omad päästevestid, et ka edaspidi saaksid ohutult vee peal lõbutsemas käia.

Täname Viimsi valla Sotsiaal- ja Tervishoiuametit,   Randvere Kooli, Fertilitase rehabilitatsoonimeeskonda, Leppneeme lasteaia  kööki ja laagrikasvatajaid. Suured tänud ka MTÜ Selts Eesti Vetelpäästest Gert Teder ja Triinu Spriit ning Eesti Abi- ja Teaapiakoerte Ühingust Maarja Tali.

Galerii

Viimati muudetud: 06.08.2014
MTÜ Viimsi Invaühing
a/a 221026358968
Randvere tee 13-14
Haabneeme, Viimsi
74001 Harjumaa